Чому солом’яний будинок не рекомендують штукатурити цементною штукатуркою?

ab9cb3edee5292af8b06b69e33002a50

Насправді солома має відмінну адгезію, і тому обштукатурити її можна чим завгодно — всі однаково буде добре наноситися і триматися.

Однак, сьогодні ми розберемо два основних типи штукатурки: цементні і глиняні.

Деякі люди помилково вважають, що глина мало міцна для солом’яного будинку і, щоб зміцнити його міцність, вирішують обштукатурити будинок цементною штукатуркою.

І начебто все добре, будинок відмінно захищений від зовнішнього впливу, але в чому таїться небезпека?

21-7

Суть полягає в тому, що глиняна штукатурка надійно захищає солом’яні стіни і не пропускає туди вологу.

Цементна штукатурка, досить легко пропускає вологу як в солом’яні стіни, так і назад, утворюючи конденсат.

Для того, щоб дати більш докладну відповідь на це питання, звернемося до хімічних властивостей даних штукатурок. Є таке поняття — гігроскопічність. В цілому воно показує, наскільки матеріал любить і притягує воду.

Так от, глина має більшу гігроскопічність ніж солома, і тому, всю воду, яка знаходиться в соломі, глина витягає в себе, а далі вона випаровується.

Водночас, цемент володіє меншою гігроскопічністю, ніж солома і тому всю вологу, яка є в стінах, солома починає вбирати в себе. Чим це загрожує? Після того, як солома втягне в себе всю вологу, вона почне покриватися цвіллю, грибком і зрештою, просто може почати гнити.

strawbale-construction-plastering-workshop-half-north-wall

Тепер питання друге: звідки в стінах може взятися волога, якщо стіна надійно обштукатурено?

Волога має властивість рухатися від гарячого повітря до холодного. Крім того , вона рухається від високого тиску до більш низького. Як правило, в будинку парціальний тиск завжди набагато вище, ніж на вулиці, тому вся волога, що є в будинку (від душової , кухні , рослин , поту і т.д.) , потрапляє всередину стін.

Далі , якщо стіна обштукатурена глиною, то вона затримує рух води в стіні і на кожному етапі волога все менше потрапляє до соломи. Але навіть та волога, яка туди потрапляє, витягується глиною назад в стіну, через її гігроскопічність .

Якщо стіна обштукатурена цементом, він не має таких водотривких властивостей і набагато більше вологи пропускає до самих солом’яним стінам, яка успішно вбирається соломою надалі.

Тому, висновок можна зробити один: виходячи їх хімічний особливостей даних матеріалів, солому не бажане оштукатуривать цементом тому, що в подальшому це може призвести до її гниття.

Водночас, глиняна штукатурка набагато здоровіше, дешевше і простіше в роботі і крім того , буде надійно захищати Ваші солом’яні стіни від руйнівної вологи.