Відгук першого власника екобудинку з солом’яних панелей

Володимир Інжир
Володимир ІнжирПсихолог, системний розтановник
Я розглядав різні варіанти для житла, в якому хотілося жити. І якось не дуже моя увага зупинялася на синтетичних матеріалах, на цегляних будинках. Тому, що крім того, що будинок треба побудувати — його ще треба обслуговувати, утримувати …. І от якось в моє поле зору почали потрапляти будинки, в яких жили наші предки — саманні будинки. Останній мій погляд зупинився на солом’яних будинках.

9

Перша моя реакція була дуже недовірлива.

Перше, що спадало на думку — це казка про Нуф Нуфа .. якось з дитинства це закладувалось.

Друга частина занепокоєння стосувалась дрібних польових тварин, представниками яких є миша. Коли я став дізнаватися деталі, і як люди обходяться з цим питанням — то виявилося, що житня солома, з якої побудований цей будинок, має таку цікаву властивість, що миша в ньому не живе. Якось вона ігнорує цей продукт і відчуває себе в ньому не дуже комфортно.

З яких причин я зупинив погляд на солом’яному будинку ?

Тому, що він теплий взимку, а влітку він прохолодний. І в мене був такий досвід, коли ми були в Хмельницькому у Ігоря і зайшли в самановий будинок .. А це був травневий день, дуже жарко і будинок був ще не добудований .. Але коли ми зайшли в будинок, то було так прохолодно, що виникло відчуття, що працює кондиціонер. І це мене остаточно підкупило.

Тому більше інших варіантів я не шукав.

Після цього почав шукати можливості, хто би побудував такий будинок. І ось, звернувся до компанії » ЕкоБуд».

Такий будинок з солом’яних панелей досить швидко монтується, а потім штукатуриться .

Він не боїться гарячого (тому, що багато будинків бояться ), витримує прямо вплив вогню на себе, при чому паяльною лампою, спрямованою близько 30 хвилин.

Ну і з іншого боку, солом’яні будинки дихають. Тобто у них є свій мікроклімат певний і в таких будинках дуже легко жити.

Колись під Києвом ми з сином переночували в дерев’яному будинку, і я був в шаленому захваті від того, як дихається в дерев’яному будинку. І звичайно мені теж хотілося при виборі будинку щось натуральне і таке, як жили наші предки.

Якщо ми подивимося , то якими були наші предки? Вони були здоровими, не знали, що таке алергія і все інше. Тому я і вибрав для себе солом’яний будинок .