На що архітектор ніколи не дасть гарантії?

У прагненні заощадити люди часто відмовляються від геолого-розвідувальних робіт. Тим більше, що архітектор або конструктор і так можуть розрахувати фундамент будинку.

В чому помилка відмови від геолого-розвідувальних робіт?

Так, архітектор розрахує Вам фундамент і навантаження будинку без геолого-розвідувальних робіт. Але, по-перше, він це буде робити, виходячи з найгіршого сценарію. А, по-друге, він ніколи не дасть гарантії на свої розрахунки.

У результаті, він закладе туди таку кількість бетону та арматури, що Вам дійсно було б набагато дешевше зробити геолого-розвідку.

відмова від геолого-розвідувальних робіт

Хіба, що якщо Ви робите будинок з цокольним поверхом, який йде більше 3 м. під землю, тоді можна геолого-розвідку дійсно не робити.

По-друге, все-таки відсутність гарантії означає, що навіть якщо фундамент просяде, а отже, по стінах підуть тріщини, до архітектора Ви нічого пред’явити не зможете. Але переробляти все це доведеться знову ж за свій рахунок. А фундамент, який просів, ой як важко буде зміцнити.

Куди гірше, взагалі розраховувати фундамент самому «з голови».

Якщо у Вас немає спеціальної освіти, краще довірте справу фахівцям, оскільки фундамент — це основа Вашого будинку. І якщо дах або стіни в підсумку можна буде ще якось перебудувати, то у випадку просадки фундаменту, єдиним нормальним варіантом для Вас залишиться побудувати новий будинок.

Добавить комментарий