Як глиняні шткукатурки впливають на здоров’я людини?

clay-plaster

Глиняна штукатурка дуже сприятливо впливає на здоров’я людини. Причиною цьому є її паропроникність або здатність «дихати».

Справа в тому, що глиняна штукатурка відмінно пропускає і випускає пару і повітря. Це відбувається завдяки різниці парціальних тисків всередині будинку і зовні (в будинку парціальний тиск завжди вище), а так само завдяки особливій структурі глини. Таким чином, створюється ефект, ніби штукатурка дихає.

Глина досить гігроскопічна, а тому здатна поглинати вологу набагато швидше, ніж будь-який інший матеріал.

Перша перевага:

глиняні штукатурки здатні регулювати вологість будинку від 40% до 60%

В результаті, рівня 40% -60% вологості мало, щоб у повітрі жили різні віруси і бактерії, які шкідливі для людини. Крім того, такий рівень допомагає значною мірою контролювати пилових кліщів.

До того ж, такий рівень вологості запобігає будівельні матеріали від газоутворення токсинів, наприклад, формальдегіду.

глиняная шткатурка

З іншого боку, чим небезпечна висока вологість?

Вологість вище 60% сприяє появі пилових кліщів, вірусів, пилку. Крім того, волога в з’єднанні з сучасними хімічними матеріалами створює оксид азоту, окис вуглецю, озон, радон, електромагнітні поля, і сприяє появі багатьох мікробів.


Пилові кліщі та продукти, що містяться в їхніх екскрементах, стають причиною алергічного риніту, бронхіальної астми, респіраторних аллергозів, атипічного дерматиту, кон’юктивіту, рінокон’юктівіта, набряку Квінке, акародерматіта, глибоких акаріазов — попадання пилових кліщів у шлунково-кишковий тракт.

Тому , позбувшись від зайвої вологості можна значно зменшити або взагалі позбутися від пилових кліщів. І глиняна штукатурка грає в цьому дуже важливу роль.

Вода контролює службу і руйнування будівельного матеріалу. Однак , поява цвілі або вогкості на стінах мінімізується як раз таки завдяки властивостям глиняної штукатурки.

Експерименти Кассельского університету в Німеччині показали , що зразок , оштукатурений з одного боку 15 мм. шаром глиняного штукатурки здатний поглинути в 5 разів більше вологи , ніж тільки такий же зразок з гіпсовою штукатуркою.

Загалом можна сказати , що 20 мм глини здатні повністю запобігти цвіль і грибки.

При вивченні глиняних штукатурок в тестовому режимі , Том Мортон , архітектор компанії Арк Файф , Шотландія , зауважив , що глиняна штукатурка у ванній настільки поглинає вологу і очищає повітря , що навіть не потрібно ніякого додаткового кондиціонування

 [Материальный мир, Том Морон, 2006].

Друга перевага:

глиняні штукатурки здатні мінімізувати

вплив електромагнітного випромінювання на людину 

Кожен день в ході користування комп’ютером, побутовою технікою, електроприладами в повітря потрапляє електромагнітне випромінювання. Глиняна штукатурка, посилає в повітря іони, які здатні нейтралізувати це випромінювання.

Невелика доза електромагнітного випромінювання може призводити до депресій, пригніченості, втоми. Однак, накопичення значної дози електромагнітного випромінювання може викликати ракові захворювання, втрату пам’яті, хвороби Паркінсона та Альцгеймера, імпотенцію і навіть підвищити схильність до самогубства. Особливо небезпечні поля для дітей та вагітних жінок.

Тести, проведені в Мюнхені в 1999 році показали, що деревина і глина володіють радіаційним захистом набагато більше, ніж бетон, цегла або гіпсокартон. Вони прийшли до висновку, що такі унікальні якості обусловленни природними характеристиками: глина і дерево мають масу капілярів, клітинних стінок, смол і багато інших різних матеріалів.

Людина, що створює будівельні матеріали, просто не в змозі конкурувати з природою.

Читайте также: как штукатурить глиняной штукатуркой

Читайте также: как приготовить глиняный штукатурный раствор

Читайте также: как придать текстуру глиняной штукатурке